Wykład artystki Moniki Grzymali

05.12.2023 - 13:40, aktualizacja 05.12.2023 - 13:40
Redakcja: OO

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Obywatelki/Obywatele Świata Sztuki organizuje wykład Moniki Grzymali pt. „Monika Grzymala on site specific aspects in contemporary drawing”, który odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godz. 13.45 w sali sympozjalnej III w budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 11 w Katowicach. Wykład jest otwarty. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani.

Monika Grzymała to artystka sztuk wizualnych, tworząca instalacje, rzeźby, grafiki. Urodzona w 1970 roku w Polsce, mieszka w Berlinie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Karlsruhe oraz University of Arts w Kassel i Hamburgu. Tematem przewodnim twórczości artystki jest linia i rysunek w trójwymiarowej przestrzeni. W swoich instalacjach wykorzystuje różne materiały: taśmę klejącą, papier, drut, a nawet żywe drzewa.