Z tańcem i śpiewem przez czas i przestrzeń – XXVIII uroczysty koncert akademicki

23.04.2024 - 14:29, aktualizacja 30.04.2024 - 10:29
Redakcja: OO

XXVIII uroczysty koncert akademicki z okazji święta Uniwersytetu Śląskiego i jubileuszu 55-lecia Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice”

Z okazji 56. rocznicy powstania Uniwersytetu Śląskiego rektor uczelni prof. dr hab. Ryszard Koziołek zaprasza na uroczysty koncert akademicki połączony z jubileuszem 55-lecia Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice”, który odbędzie się w piątek 24 maja 2024 roku o godz. 18.00 na Dużej Scenie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Koncert stanowi muzyczną podróż po tańcach i pieśniach różnych regionów Polski, gdzie wykonawcami są członkowie Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu  Śląskiego.  Podczas wydarzenia premierę będzie miała również nowa suita tańców śląskich przygotowana z okazji 55-lecia zespołu.

W programie między innymi:

• wręczenie nagrody Pro Scientia et Arte,
  • wręczenie tytułu profesora honorowego Uniwersytetu Śląskiego,
  • wykład prof. dr. hab. Wojciecha Popiołka z Wydziału Prawa i Administracji UŚ,
  • tańce i pieśni różnych regionów Polski.

Koncert poprowadzą studenci Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego: Lidia Le Thanh oraz Maciej Idczak.

Wykonawcy

• Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego i wszystkie pokolenia zespołu
  • Kapela  Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” w składzie: Krzysztof Barczewski, Paweł Cieplak, Piotr Górka, Marek Kowalski, Aleksandra Marchewka, Emilia Pływacz,  Michał Sznajder (kierownik kapeli), Szymon Wieczorkowski, Marta Wysogląd oraz Magdalena Zubel
  • Koncepcja artystyczna – Aleksandra Kwiatkowska, Katarzyna Łukaszczyk, Emilia Głombica, Daniel Dziurka, Michał Sznajder
  • Autor grafiki – dr Natalia Łukomska

plakat promujący XXVIII uroczysty koncert akademicki

Osoby chcące wziąć udział w koncercie proszone są o potwierdzenie swojej obecności za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego do 17 maja 2024 roku. W razie pytań należy wysłać wiadomość na adres koncert@us.edu.pl.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu rezerwacji decyduje kolejność zgłoszeń.

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa wraz z rodzinami i przyjaciółmi do udziału w koncercie.

Dodatkowo w sobotę 25 maja 2024 roku o godz. 17.00 odbędzie się koncert galowy z okazji 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca  „Katowice” na Dużej Scenie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.