Zakończenie studiów podyplomowych Prawo i polityka społeczna w ubezpieczeniach społecznych

26.02.2020 - 12:21, aktualizacja 02.03.2020 - 15:22
Redakcja: OO
Tagi: prawo, studia podyplomowe, ubezpieczenia społeczne, ZUS

Prawo i polityka społeczna w ubezpieczeniach społecznych to interdyscyplinarne studia podyplomowe prowadzone przez Uniwersytet Śląski w Katowicach we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W uroczystym zakończeniu pierwszej edycji studiów, które odbyło się 29 lutego 2020 roku, udział wzięli rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. dr hab. Gertruda Uścińska.

Studia skierowane są do osób zajmujących się zawodowo ubezpieczeniami społecznymi, w tym przede wszystkim do pracowników ZUS-u i prawników reprezentujących klientów w sprawach przeciwko ZUS-owi, a także do osób planujących podjęcie pracy w tym obszarze. Celem jest przekazanie i ugruntowanie wiedzy prawniczej oraz wiedzy z zakresu polityki społecznej niezbędnej do rozumienia funkcjonowania ubezpieczeń społecznych w systemie prawa. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych teoretyków i praktyków – pracowników Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.