Zimowa Szkoła Uwagi

25.01.2022 - 13:33, aktualizacja 25.01.2022 - 14:20
Redakcja: wcyg
Tagi: technologia, warsztaty

Żyjemy w dobie przebodźcowania. Informacji jest coraz więcej, a wraz z ich masą rośnie skala dezinformacji lub wiadomości celowo wprowadzających w błąd. Częściej też przechodzimy kryzysy psychologiczne i zmagamy się z depresją. Funkcjonujemy w mediach społecznościowych, których architektura służy eksploatacji naszych zasobów psychicznych.

Zimowa Szkoła Uwagi to dwudniowe warsztaty (26 i 27 lutego 2022 roku) przewidziane dla młodzieży 16+ oraz studentów chcących zgłębić zagadnienia związane z kształtowaniem głębokiej uwagi w otoczeniu cyfrowym i w odniesieniu do urządzeń cyfrowych zmieniających tryb funkcjonowania naszych mózgów. Celem spotkania jest wskazanie uczestnikom sposobu na lepsze zrozumienie siebie oraz zmieniającego się świata.

Wydarzenie odbędzie się w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie (ul. Przykopa 20). Warsztaty poprowadzą dr hab. Michał Krzykawski, prof. UŚ z Centrum Badań Krytycznych nad Technologiami Uniwersytetu Śląskiego oraz Anna Cieplak, pisarka, animatorka kultury, związana z Uniwersytetem Śląskim.

Podczas Zimowej Szkoły Uwagi uczestnicy będą obcować z wybranymi tekstami z dziedzin filozofii, literatury, psychologii, neuronauki czy medioznawstwa, o których będą dyskutować w ramach zajęć. W trakcie spotkania odbędą się także warsztaty z zakresu twórczego pisania.

Więcej informacji dotyczących Zimowej Szkoły Uwagi można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku. Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach muszą zapisać się na nie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Liczba miejsc jest ograniczona.