GEPARD | Podążając ścieżką do równości stawiamy drogowskazy

11.02.2022 - 07:25 aktualizacja 31.03.2022 - 13:40
Redakcja: AJS
Tagi: GEPARD

„Drogi do równości” to nazwa zestawu materiałów ikoniczno-słownych promujących ideę wyrównywania szans kobiet i mężczyzn oraz wspierania różnorodności w środowisku akademickim, jaki zostanie zaprojektowany i upowszechniony w ramach projektu GEPARD.

Międzynarodowy zespół koordynowany przez przedstawicieli Euniversity przygotuje do końca lutego 2024 r. pakiet narzędzi wspierających uczelnie w podejmowaniu działań komunikacyjnych nastawionych na budowanie zrozumienia dla tematu równości płci i wspierających różność.

Opracowane materiały będą mogły zostać wykorzystane w działaniach komunikacyjnych, ukierunkowanych na promowanie i modelowanie odpowiedzialnych postaw równościowych w uczelniach oraz utrwalanie prawidłowych wzorców reagowania w sytuacjach łamania zasad i procedur w zakresie równego traktowania bez względu na płeć. Będą miały charakter drogowskazów na drodze wyrównywania szans kobiet i mężczyzn oraz promowania różnorodności w środowisku akademickim.

Rezultaty prac zespołu zostaną udostępnione za pośrednictwem strony internetowej projektu. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w prace zespołu zaangażowana będzie Katarzyna Więcek-Jakubek.

Wykresy widoczne na ekranie monitora

mat. unsplash.com