I Wojewódzki Przegląd Piosenki Chorwackiej – Bieruń 2016

07.03.2016 - 11:35 aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

11 marca 2016 roku o godz. 18.00 w Domu Kultury „Gama” w Bieruniu (ul. Chemików 45) rozpocznie się I Wojewódzki Przegląd Piosenki Chorwackiej. W programie wydarzenia zaplanowano m.in. mini-wykład na temat chorwackiej kultury, ze szczególnym uwzględnieniem kultury muzycznej. Udostępnione zostanie również stoisko Instytutu Filologii Słowiańskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego oraz Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej z Warszawy.

Każdy wykonawca otrzyma statuetkę przeglądu, a trzem wyróżnionym zespołom wręczone zpstaną nagrody:

•  konsula honorowego Republiki Chorwacji,
  •  burmistrza Bierunia,
  • dyrektor Bieruńskiego Ośrodka Kultury.

Bezpłatne bilety na przegląd są dostępne w placówkach Bieruńskiego Ośrodka Kultury. Organizatorami przeglądu są bieruński Ośrodek Kultury i Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego.

plakat promujący I przegląd piosenki chorwackiej w Bieruniu