• Polish

ICRK | Konflikty w zespole badawczym – międzynarodowa konferencja

14.10.2021 - 12:49 aktualizacja 04.11.2021 - 09:33
Redakcja: MK
Tagi: konferencja, konfilkt, zespół badawczy

Zarządzanie konfliktem – to interesujące określenie oznaczające wszelkie działania, które mają wspierać pracę ludzi w grupie. Przykłądem takiej grupy mogą być m.in. zespoły badawcze, dlatego eksperci związani z Interdyscyplinarnym Centrum Rozwoju Kadr postanowili zorganizować międzynarodową konferencję naukową poświęconą temu właśnie tematowi.

Przedmiotem rozmów był pozytywny i negatywny wpływ konfliktów na pracę zespołów badawczych. Naukowcy uwzględnili kwestię kompetencji, które powinni rozwijać wszyscy członkowie grupy, zarówno liderzy zespołów, jak i młodzi naukowcy.

Uczestników konferencji powitała dyrektor ICRK prof. dr hab. Barbara Kożusznik. Swoje wystąpienia wygłosili: prof. Francisco Medina z Uniwersytetu w Sewilli, prof. Corinne Bendersky z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles oraz prof. Pol Ghesquière z Katolickiego Uniwersytetu Lowańskiego. Z kolei warsztaty z zarządzania konfliktem poprowadził dr Grzegorz Filipowicz z ForFuture, związany z ICRK.

Wydarzenie, które odbyło się 13 października 2021 roku, było częścią cyklu inicjatyw realizowanych w ramach międzynarodowej sieci European Continuous Conference on Collaborative Conflict

Organizatorami konferencji byli dyrektor ICRK prof. dr hab. Barbara Kożusznik, dr Grzegorz Filipowicz z ForFuture oraz Katarzyna Więcek-Jakubek z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.