• Polish
Interdyscyplinarne Centrum Rozwoju Kadr

Przygotowanie materiałów wideo nt. ICRK oraz inicjatyw badawczych

07.07.2020 - 16:32 aktualizacja 07.07.2020 - 16:34
Redakcja: MK
Tagi: nagrania, promocja, słowa

W czerwcu 2020 roku osoby związane z realizacją inicjatyw Interdyscyplinarnego Centrum Rozwoju Kadr wzięły udział w nagraniach promujących działalność jednostki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W spotkaniu uczestniczył także rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, który mówił o zmianach wprowadzonych na polskich uczelniach oraz łączących ich dążeniu do umacniania pozycji badawczej.

Dyrektor ICRK prof. Barbara Kożusznik przedstawiła w kilku słowach ideę ICRK oraz podkreśliła znaczenie partnerstwa w rozmowie. Dr Agnieszka Skołucka, kanclerz UŚ oraz wicedyrektor ICRK mówiła na temat wspierania pracowników polskich uczelni.

Koordynator ICRK ds. inicjatyw badawczych dr hab. Olaf Flak, prof. UŚ oraz ekspert ds. zarządzania zasobami ludzkimi Anna Węgrzyn mówili na temat znaczenia modelu kompetencji konstruowanego w ramach projektu pn. „ICRK – think tank ds. rozwoju kluczowych kompetencji kadr przyszłości dla polskiej nauki”.

O łączeniu świata nauki ze światem biznesu mówił dr Adrian Pyszka, koordynator ICRK ds. komercjalizacji wyników badań. Z kolei dr Małgorzata Chrupała-Pniak, specjalista w zakresie psychologii pracy i organizacji, odniosła się do symboliki roślinnej ICRK.

Katarzyna Więcek-Jakubek oraz Michał Fafiński, koordynujący w ramach ICRK odpowiednio współpracę z otoczeniem i pozyskiwanie środków, a także Anna Mędrek, kierownik Biura ICRK, zaprosili przedstawicieli sektora nauki i szkolnictwa wyższego do współpracy i kontaktu.

Wszystkie materiały, zrealizowane przez zespół ds. promocji ICRK, dostępne są w zakładce słowa oraz w serwisie YouTube.

Zrzuty ekranu dwunastu materiałów wideo