Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska

Klub Myśli Ekologicznej: „O jaką przyszłość walczę” – spotkanie z Dominiką Lasotą

12.03.2024 - 08:48, aktualizacja 12.03.2024 - 08:48
Redakcja: Ewelina Malinowska
Tagi: aktywizm, ekologia, klimat, klub myśli ekologicznej, kryzys, zmiany klimatyczne

Gościem 89. spotkania KME będzie Dominika Lasota - aktywistka klimatyczna, jedna z założycielek Inicjatywy WSCHÓD oraz członkini globalnego ruchu młodzieżowego Fridays for Future, związana z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym. „New York Times” nazwał to, co robi, nowym rodzajem aktywizmu. Temat: "O jaką przyszłość walczę"

„Jako aktywistka klimatyczna od dłuższego czasu widzę, że nie da się już mówić tylko o jednym kryzysie. Nie trzymam się więc kurczowo zmian klimatu, bo wiem, że obok rośnie inflacja, trwa wojna w Ukrainie i pojawia się mnóstwo innych problemów, na które trudno patrzeć jednostkowo i które mają wspólne źródło: patriarchalną, krótkowzroczną i opartą na paliwach kopalnych politykę eksploatacji planety dla szybkiego zysku. Sądzę, że naszym najważniejszym
zadaniem jest zastanowienie się nad taką wizją i rozwiązaniami, które będą odpowiadać na wszystkie wyzwania.. ”

Spotkanie odbędzie się 20 marca 2024 o godz. 17:30. Tym razem zapraszamy Państwa do Rudy Śląskiej (Chebzia) do Stacji Biblioteka. Spotkanie będzie także transmitowane online za pośrednictwem Facebooka i Youtube.

Rozmowę z Gościnią poprowadzą prof. Piotr Skubała (Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ) oraz dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot). Kontakt z widzami na Facebooku i YouTube zapewni Barbara Wojtaszek (prezeska Fundacji Klub Myśli Ekologicznej). Zapraszamy do zadawania pytań podczas spotkania!