Instytut Filozofii

Wykład dr Agnieszki Salamuchy

19.01.2020 - 19:05 aktualizacja 19.01.2020 - 19:05
Redakcja: an

14 stycznia 2020 roku o godzinie 9.45 w sali 340 w budynku Wydziału Nauk Społecznych rozpocznie się wykład gościnny dr Agnieszki Salamuchy (Uniwersytet Warszawski) pt. „Trzy pojęcia kompetencji moralnej”.

Dr Agnieszka Salamucha (ur. 1975 w Warszawie) jest filozofem i pedagogiem. Uzyskała magisteria z pedagogiki (1998) i filozofii (2003) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim; doktoryzowała się na Wydziale Filozofii KUL (2007), gdzie następnie pracowała jako adiunkt przy Katedrze Metodologii Nauk. Od 2013 roku pracuje w Zakładzie Pedagogiki Resocjalizacyjnej Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.

Korzystając z logicznego warsztatu, wypracowanego na gruncie semiotyki logicznej i ogólnej metodologii nauk, dokonuje analizy podstawowych terminów i pojęć, problemów, tez i argumentów, które pojawiają się w teoriach pedagogicznych/resocjalizacyjnych. Obecnie prowadzi badania nad pojęciem kompetencji moralnej.