Instytut Językoznawstwa

Szkolenie: Marketing naukowy i rozpowszechnianie wyników badań w zakresie językoznawstwa

08.01.2024 - 13:10 aktualizacja 08.01.2024 - 13:10
Redakcja: am

Koło Naukowe Doktorantów Językoznawstwa zaprasza do udziału w warsztacie pt. „Marketing naukowy i rozpowszechnianie wyników badań w zakresie językoznawstwa”.

Szkolenie to ma na celu zapoznanie uczestników z zagadnieniem tzw. marketingu naukowego oraz przedstawienie korzyści wynikających z aktywnej komunikacji naukowej. Uczestnicy będą mieli okazję poznać polskie oraz zagraniczne narzędzia przeznaczone do dzielenia się swoimi pracami naukowymi ze społecznością akademicką. Będą mogli również poznać specjalistyczne repozytoria służące do deponowania m.in. artykułów naukowych. Warsztat będzie miał wymiar praktyczny i instruktażowy, a prowadzący zaprezentuje konkretne narzędzia oraz sposób ich wykorzystania krok po kroku na przykładzie wybranej publikacji naukowej.

Kurs adresowany jest do językoznawców – doktorantów oraz osób posiadających stopień doktora, a także studentów, którzy rozważają rozpoczęcie kształcenia w Szkole Doktorskiej.

Szkolenie poprowadzi mgr Paweł Golda, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Śląskiego, członek Koła Naukowego Doktorantów Językoznawstwa, doktorant w dyscyplinie językoznawstwo na Université Sorbonne Paris Nord we Francji oraz Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Czas trwania szkolenia to około 3h i odbędzie się ono w dwóch terminach:

8 stycznia 2024 roku o godzinie 9:00-12:00 (link do spotkania)

9 stycznia 2024 roku o godzinie 17:30-20:30 (link do spotkania)

grafika informująca o szkoleniu