Instytut Literaturoznawstwa

Stefan Grabiński – zaproszenie na projekcję adaptacji filmowych oraz wykład o twórczości pisarza

22.09.2021 - 19:04 aktualizacja 22.09.2021 - 19:06
Redakcja: annaszumiec
Tagi: film, Polska Akademia Nauk, projekcja, Wiedeń, wykład, zaproszenie

Polska Akademia Nauk w Wiedniu zaprasza wszystkich zainteresowanych twórczością polskiego fantasty Stefana Grabińskiego na pokaz filmów-adaptacji wybranych dzieł pisarza autorstwa Holgera Mandela oraz wykład wprowadzający do twórczości Grabińskiego autorstwa Pierre’a Van Cutsem, znawcy twórczości Grabińskiego, tłumacza jego tekstów na francuski oraz doktoranta Uniwersytetu Śląskiego (promotor pracy poświęconej fantastyce Stefana Grabińskiego: dr hab. Katarzyna Gadomska, prof. UŚ).

Wykład i projekcja będą miały miejsce 8 X 2021 o 18 w siedzibie PAN w Wiedniu (szczegóły w załączniku: Literatur- und Filmabend 8.10.2021 Einladung).

taśma filmowa