asa

9. Forum Matematyków Polskich

08.05.2024 - 02:30 aktualizacja 19.06.2024 - 14:31
Redakcja: Dawid Czapla

9 Forum Matematyków PolskichZ przyjemnością informujemy, że w dniach 9-13 września 2024 r. w Katowicach odbędzie się 9. Forum Matematyków Polskich. W bieżącym roku konferencja organizowana jest przez Górnośląski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego, wspólnie z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach oraz Politechniką Śląską. Obrady odbywać będą się w budynku Wydziału Humanistycznego UŚ przy ul. Uniwersyteckiej 4 oraz w budynku Instytutu Matematyki UŚ przy ul. Bankowej 14.

Forum Matematyków Polskich jest konferencją cyklicznie organizowaną przez Polskie Towarzystwo Matematyczne w różnych miastach Polski we współpracy z uczelniami wyższymi działającymi w ośrodkach akademickich tych miast.

Forum Matematyków Polskich to przede wszystkim:

• cykliczne spotkanie matematyków pracujących zarówno w Polsce jak i poza jej granicami, zajmujących się różnorodną tematyką naukową,
  • wydarzenie sprzyjające wymianie myśli oraz dyskusjom o aktualnych zadaniach matematyki współczesnej,
  • okazja do debat o problemach nurtujących środowisko matematyczne w Polsce.

W pierwszym dniu Forum zazwyczaj wręczane są nagrody PTM i międzynarodowa nagroda International Stefan Banach Prize. W kolejnych dniach wygłaszane są odczyty plenarne, a prace przebiegają w różnych sesji tematycznych. Ponadto, zgodnie z tradycją, w ramach Forum odbywa się dzień popularyzacji matematyki.

Dziewiąta edycja Forum w Katowicach obejmie wszystkie nurty współczesnej matematyki – teoretycznej i stosowanej – oraz będzie prawdopodobnie największym wydarzeniem matematycznym w Polsce w roku 2024. W ramach zjazdu zaplanowane są referaty plenarne matematyków o uznanej międzynarodowej sławie, szeroki wachlarz sesji tematycznych, panele dyskusyjne i spotkania nieformalne. Forum otwarte jest dla wszystkich osób związanych z matematyką, bez względu na obywatelstwo i miejsce pracy.

Więcej informacji można znaleźć stronie internetowej konferencji: https://9forum-ptm.us.edu.pl/.

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem JM Rektora UŚ.

Ważne daty:

Organizatorzy

Polskie Towarzystwo Matematyczne Uniwersytet Śląski w Katowicach | Instytut Matematyki Politechnika Śląska

Patronaty honorowe

Honorowy patronat Rektora UŚ

Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024 Województwo Śląskie - dofinansowanie

Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto-Region-Akademia w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.