asa
Instytut Matematyki

Wyniki konkursu im. Marka Kuczmy obejmujące prace opublikowane w 2023 r.

29.09.2024 - 23:41 aktualizacja 29.09.2024 - 23:51
Redakcja: Dawid Czapla

Nieprzerwanie od 1974 roku Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego organizuje Konkurs im. Marka Kuczmy, twórcy polskiej szkoły równań funkcyjnych oraz naukowca związanego z Uniwersytetem Śląskim od początku jego powstania w 1968 roku. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych polskich prac matematycznych z zakresu równań i nierówności funkcyjnych oraz zastosowań tej teorii w dziedzinach pokrewnych, opublikowanych w danym roku kalendarzowym.

W ramach posiedzenia w dniu 28 września 2024 r. Jury konkursu ogłosiło listę laureatów wyróżnionych za prace opublikowane w 2023 r. Wśród nich znaleźli się:

• na I miejscu: Janusz Morawiec za publikację

Linear iterative functional equations with random-valued functions, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (NCU Press), Toruń, 2023;

• na II miejscu: Witold Jarczyk, Antal Járai, Janusz Matkowski oraz Jolanta Misiewicz za publikację

On weak generalized stability of random variables via functional equations, Results Math. 78 (2023), no. 5, Paper No. 175, 35 pp.;

• na III miejscu ex aequo: Jacek Chudziak za publikację

Non-periodic solutions of the Goła̧b-Schinzel type functional, equation Results Math. 78 (2023), no. 1, Paper No. 28, 15 pp.

oraz Tomasz Kochanek za publikację

Almost multiplicative maps with respect to almost associative operations on Banach algebras, Aequationes Math. 97 (2023), no. 5-6, 1231–1243.

Ponadto, podczas posiedzenia wręczono dyplomy laureatom konkursu za prace opublikowane w 2022 r.

Więcej informacji na temat Konkursu im. Marka Kuczmy można znaleźć na oficjalnej stronie tego konkursu.

prof. Marek Kuczma
prof. dr hab. Marek Kuczma