Instytut Nauk o Kulturze

12.01.2022 - 15:12 aktualizacja 14.01.2022 - 11:01
Redakcja: Justyna Januszewska
Tagi: Marc Saunder Foundation, Margret Grebowicz, stypendium

Serdecznie gratulujemy Pani Profesor Margret Grebowicz prestiżowego stażu w czasopiśmie „New Yorker” jako członka zespołu dziennikarstwa naukowego w dziale Media and Philosophy, mającym na celu promocję myśli filozoficznej w przestrzeni mediów społecznych.

To zaszczyt zarówno dla Uniwersytetu Śląskiego jak i dla Instytutu Nauk o Kulturze, którego pracownikiem Pani Profesor jest od 2019 roku.

Zainteresowania naukowe Profesor Margret Grebowicz obejmują wyobraźnię środowiskową, płeć kulturową i seksualność, studia nad zwierzętami, filozofię francuską po 68 roku,  a ostatnio porównawcze i transregionalne badania nad systemami zarządzania obszarami dzikiej przyrody.

Pani Profesor jest członkiem Centrum Badań Krytycznych nad Technologiami UŚ.

Ostatnie publikacje:

Mountains and Desire: Climbing vs. The End of the World (2021, London, Repeater).

Ecology after Dark. Chernobyl’s Wild Horses and the Traffic in Desire, „The Minnesota Review” 2021, iss. 96, s. 56-68.

The Animality of Simone Weil (with Zachary Low Reyna), „The Minnesota Review” 2021, iss. 97, s. 77-94).

Whale Song (2017, London and New York, Bloomsbury).

The National Park to Come (2015, Palo Alto, Stanford University Press).

zdjęcie przedstawiające otwartą książkę

return to top