Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Nauk o Kulturze

Dr Remigiusz Kopoczek dyrektorem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

22.02.2022 - 11:52 aktualizacja 21.07.2022 - 14:28
Redakcja: Justyna Januszewska
Tagi: Instytut Nauk o Kulturze, MEiN, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Remigiusz Kopoczek

Dr Remigiusz Kopoczek z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach został powołany przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka na pełniącego obowiązki dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

Celem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jest wspieranie i tworzenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i społecznych. Ośrodek zajmuje się m.in. inicjowaniem i realizowaniem przedsięwzięć przyczyniających się do cywilizacyjnego rozwoju kraju.

Dr Remigiusz Kopoczek – adiunkt na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ, współtwórca pierwszego w Polsce kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej (studiów pierwszego i drugiego stopnia), który uzyskał w roku 2013 nagrodę ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla najlepszego praktycznego kierunku artystycznego w Polsce. W latach 2012–2016 pełnił funkcję prodziekana ds. studenckich i dydaktycznych na Wydziale Artystycznym (obecnie Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji). Był także prezesem ARP Games, pierwszego polskiego akceleratora gier wideo powołanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu, Uniwersytet Śląski w Katowicach i powiat cieszyński. W ostatnim czasie pełnił funkcję prezesa zarządu jednej z największych konferencji gospodarczej w Polsce – Kongres 590. Współautor i uczestnik wielu projektów związanych z tworzeniem gier wideo.

return to top