Instytut Nauk o Sztuce

Wystawa „Przestrzenie samotności”

05.06.2023 - 16:59 aktualizacja 05.06.2023 - 17:02
Redakcja: am

Od dnia 2 czerwca do 24 czerwca 2023 roku w Muzeum Miejskim w Tychach będzie można zwiedzać wystawę „Przestrzenie samotności”, będącą efektem prac słuchaczek i słuchaczy Studiów Podyplomowych Historii Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Instytut Nauk o Sztuce UŚ). Będzie można zobaczyć przede wszystkim prace artystów związanych ze środowiskiem śląskim, m.in. Ryszarda Czernowa, Jana Nowaka, Artura Pławskiego, Aleksandra Raka, Bonifacego Śliwy i Franciszka Wyleżucha.

Motyw samotności zainspirował słuchaczki i słuchaczy Studiów Podyplomowych Historii Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, którzy, w ramach zajęć Warsztaty metodyczne – or­ganizacja wystawy, pod kierunkiem dr. Patryka Oczki, przygotowali wystawę na bazie kolekcji tyskiej instytucji.

Zespół kuratorski (wybór i przygotowanie prac): słuchaczki i słuchacze Studiów Podyplomowych Historii Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: Monika Cymerys, Karolina Długopolska, Aneta Fornalczyk, Renata Jocz, Iwona Kamińska, Justyna Kania, Dominika Kaszuba, Izabela Krawiec-Ciara, Marta Litwin, Marta Misiołek, Krzysztofa Pasis, Bogna Piter, Weronika Plińska, Anna Pustowska, Adam Rączka, Anetta Sałacka, Dagmara Samborska, Marcin Serwicki, Claudia Spałek, Iwona Szoka, Wirginia Wilk-Mrozińska

grafika informująca o wydarzeniu