Instytut Nauk o Sztuce

Konferencja: Court culture exchanges between the Iberian Peninsula and the Habsburgs Netherlands

13.07.2023 - 14:15 aktualizacja 05.10.2023 - 11:06
Redakcja: mn

W dniach 25-27 października 2023 roku, na kampusie Universidad Rey Juan Carlos w Aranjuez odbędzie się konferencja współorganizowana przez Instytut Nauk o Sztuce Uniwersytetu Śląskiego oraz Instituto Moll. Center for Research in Flemish Painting in Spain.

Wydarzenie zgromadzi specjalistów w studiach nad malarstwem niderlandzkim w Hiszpanii oraz historią Habsburgów, w tym reprezentantów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Spotkanie posłuży jako miejsce debaty nad nowymi ustaleniami dotyczącymi zagadnień historii dworów, wymiany kulturowej oraz mecenatu artystycznego na Półwyspie Iberyjskim i Flandrii.

Wygłoszone referaty będą transmitowane na platformie MS Teams – sesje oraz obrady można śledzić po wcześniejszej rejestracji na stronie.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny tutaj.

Court culture exchanges between the Iberian Peninsula and the Habsburg Netherlands (XVth – XVIth Centuries)