Instytut Nauk o Ziemi

08.06.2021 - 19:27 aktualizacja 08.06.2021 - 19:27
Redakcja: szczepansamulewicz

Zespół Badań Krajobrazu przygotuje audyt krajobrazowy

Zespół Badań Krajobrazu Instytutu Nauk o Ziemi przystąpił do wykonania badań zleconych, polegających na sporządzeniu audytu krajobrazowego województwa śląskiego. Projekt ten Uniwersytet Śląski realizuje w konsorcjum z Narodową Fundacją Ochrony Środowiska, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Wyższa Szkołą Techniczną w Katowicach. Kolejne etapy prac obejmują: identyfikację i klasyfikację krajobrazów, ich charakterystykę i ocenę, wyznaczenie tzw. krajobrazów priorytetowych oraz ocenę zagrożeń i opracowanie rekomendacji do zarządzania obszarami o szczególnie cennych krajobrazach. Kierownikiem naukowym projektu jest dr hab. Urszula Myga-Piątek, prof. UŚ. Zadanie będzie realizowane do połowy 2023 r.