Instytut Nauk o Ziemi

20.10.2022 - 12:33 aktualizacja 20.10.2022 - 12:38
Redakcja: lukaszmalarzewski
Wręczenie nagrody

W dniu 9 września 2022 r. odbyła się w gmachu Politechniki Wrocławskiej Uroczysta Sesja z okazji 10. rocznicy powstania Stowarzyszenia Hydrogeologów Polskich (SHP). Sesja, połączona z Walnym Zebraniem członków Stowarzyszenia, była okazją do wręczenia medalu „Zasłużony dla Polskiej Hydrogeologii” i członkostwa honorowego Stowarzyszenia Hydrogeologów Polskich prof. dr hab. Andrzejowi Witkowskiemu, wieloletniemu Prezesowi SHP. Medal przyznawany jest w uznaniu wybitnych osiągnięć zawodowych i naukowych oraz znaczącego wkładu w rozwój polskiej i światowej hydrogeologii. Pracownicy Instytutu Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego od początku istnienia SHP aktywnie uczestniczą w pracach Zarządu Stowarzyszenia. W trakcie tegorocznego Walnego Zebrania członków Stowarzyszenia do Zarządu SHP na kolejną kadencję zostali wybrani: prof. dr hab. Andrzej Witkowski (jako wiceprezes), dr Dominika Dąbrowska (jako sekretarz) oraz dr hab. inż.  Jacek Różkowski, prof. UŚ (jako członek Zarządu).