czerwiec 2021
Instytut Psychologii

Wykład prof. Moniki Stojek z Emory University School of Medicine oraz Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w ramach współpracy zagranicznej Instytutu Psychologii UŚ

02.06.2021 - 17:35 aktualizacja 18.10.2021 - 07:37
Redakcja: michalinailska2

15 czerwca 2021 prof. Monika Stojek wygłosi wykład: “Ścieżki do Rozregulowanego Odżywiania: Oddziaływanie czynników o podłożu motywacyjnym i emocjonalnym” (Pathways to Dysregulated Eating: Examining motivational and emotional factors) dla pracowników Wydziału Nauk Społecznych.

Wykład odbędzie 15 czerwca br. o godz. 11.30 (wykład zostanie wygłoszony w języku polskim)

Link do spotkania: Link

Profesor Monika Stojek jest psychologiem klinicznym z licencją wykonywania zawodu psychologa w Stanach Zjednoczonych. Prof Stojek otrzymała doktorat z University of Georgia i ukończyła rezydenturę kliniczną w Medical College of Georgia. Prof Stojek ukończyła specjalizację badawczo-kliniczną (postdoctoral fellowship) z zakresu psychologii zdrowia w Narodowych Instytutach Zdrowia oraz Uniformed Services University w Waszyngtonie. Przez ostatnie cztery lata, prof Stojek była profesorem klinicznym na wydziale psychiatrii na Emory University School of Medicine, gdzie kontynuuje pracę jako adjunct professor.

Praca badawcza prof Stojek została ukształtowana przez jej doświadczenia kliniczne w zakresie zaburzeń odżywiania, uzależnień i stresu pourazowego. Obecnie, prof Stojek zajmuje się badaniem oddziaływania traumy i symptomów PTSD na zachowania żywieniowe i zdrowie fizyczne.  Podczas wykładu, prof Stojek omówi swoje dotychczasowe nurty badawcze oraz teraźniejsze plany badawczo-kliniczne w Polsce i Stanach Zjednoczonych.

——-

Prof. Stojek is a clinical psychologist with an active license in the United States. Dr. Stojek received her PhD from the University of Georgia and completed her clinical residency at the Medical College of Georgia. Dr. Stojek completed her postdoctoral fellowship in clinical health psychology at the National Institutes of Health and Uniformed Services University in Washington, DC. For the past four years, Dr. Stojek was an assistant professor at the Psychiatry Department in the Emory University School of Medicine, where she currently holds a position of adjunct professor.

Dr. Stojek’s research interests were shaped by her clinical work in the fields of eating disorders, addictions, and posttraumatic stress disorder. Currently, she studies relationships between trauma/PTSD symptoms, eating behaviors and physical health. In her talk, Dr. Stojek will discuss her main research questions to date and present her future plans in clinical research in Poland and in the US.