Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Instytut Psychologii

Projekt COGNIFIC

Rehabiltacja osób po udarze

Projekt COGNIFIC

Po długim czasie oczekiwania możemy wreszcie rozpocząć badania, podjęte przy okazji realizacji programu rehabilitacyjnego “Droga do sprawności” (strona programu).
Dla przypomnienia: celem badań jest określenie poziomu funkcjonowania poznawczego w wy­branych sferach osób po udarze mózgu lub ze stwardnieniem rozsianym. Badania prowadzone będą w siedzibie firmy Technomex w okresie do końca roku 2019.

Opie­kę merytoryczną nad projektem sprawują dr Anita Gałuszka, mgr Krystyna Buszman i dr Maciej Janowski we współpracy z dr. Pawłem Dobrakowskim.

Obecny turnus rehabilitacyjny trwa od kwietnia do czerwca i obejmuje 30 osób. W tym czasie po­winniśmy przebadać wszystkich uczestników. Przykładowe godziny obecności pacjentów, znaj­dziecie Państwo tutaj: harmonogram.

Aby przeprowadzić badanie musimy najpóźniej tydzień wcześniej poinformować organizatorów, żeby przekazali informację pacjentom i transportowi.
Przed realizacją badania konieczne jest przećwiczenie procedury. Proszę zapisać się na odpowied­nie dla Państwa terminy w pliku: zapisyNa zielono zaznaczone są godziny, w których nie będzie problemu z dostępem do Laboratorium. W optymalnych warunkach trening odbywa się w parze: jedna osoba bada, druga poddaje się procedurze, a następnie zmiana. Przewidywany czas jednego badania: około godziny. Dysponu­jemy obecnie dwoma zestawami, więc w jednym czasie mogą zapisać się 4 osoby. Gdy rozpocz­niemy badania, przynajmniej jeden zestaw pojedzie do Gliwic; proszę to uwzględnić przy pla­nowaniu treningu pod koniec maja.

Osoby, które bardzo chcą się zaangażować, a nie mogły uczestniczyć w spotkaniu organizacyjnym, proszę o kontakt na adres psychlab@us.edu.pl

return to top