Instytut Socjologii

Pożegnanie Jakuba Majzel, studenta Interdyscyplinarnych Studiów Międzyobszarowych

29.11.2022 - 10:03 aktualizacja 29.11.2022 - 10:04
Redakcja: natalianiedzwiedz

25 listopada zmarł Jakub Majzel, student Interdyscyplinarnych Studiów Międzyobszarowych. Fascynacja światem różnorodności kulturowej poprowadziła go ścieżką socjologiczną i kulturoznawczą. Jakub Majzel szczególnie interesował się kulturami kształtującymi swoje tradycje w ekstremalnych warunkach środowiskowych: licencjat poświęcił Aborygenom, pracował nad rozprawą magisterską na temat Inuitów. Nie był to zapewne przypadkowy wybór. Pan Jakub, podążając drogą poznania, sam zmagał się mężnie z przeciwnościami losu – długoletnią i nieuleczalną chorobą. Jego odwaga, siła i determinacja pozostają wzorem dla nas wszystkich.

Rodzinie i przyjaciołom Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia i żalu.

Społeczność Akademicka Uniwersytetu Śląskiego