Instytut Socjologii

Debata „Jak działają metropolie i obszary metropolitalne w Europie Środkowej?”

18.03.2024 - 07:50 aktualizacja 18.03.2024 - 07:50
Redakcja: katarzynaprzybylowska

Debata „Jak działają metropolie i obszary metropolitalne w Europie Środkowej?”

Instytut Socjologii Uniwersytetu Śląskiego oraz Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych zapraszają na debatę „Jak działają metropolie i obszary metropolitalne w Europie Środkowej?” w ramach Tygodnia Miasta Europejskiego Miasta Nauki 2024. Wydarzenie odbędzie się 20 marca 2024 r. (środa) w godz. 10:00-12:30 w nowo otwartej przestrzeni kreatywnej spinPLACE UŚ (ul. Bankowa 5, Katowice, Klub Rawa).

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną interesujące projekty i dobre praktyki realizowane w kilku metropoliach Europy Środkowej, przyczyniające się do podnoszenia jakości życia na ich obszarze. Opowiedzą o nich między innymi goście z Brna i Ostrawy. Przykłady projektów i dobrych praktyk zostały zebrane w trakcie realizacji projektu pn. „Wzmacnianie współpracy i metropolitalnego współrządzenia w Europie Środkowej” (MECOG-CE). Udało się zgromadzić łącznie blisko 50 przykładów tego, jak można wspierać współpracę jednostek samorządowych w wielu domenach od kultury i turystyki po wykorzystanie sztucznej inteligencji. Zgodnie z ideą projektu podczas spotkania chcemy zastanowić się także, jakie dobre praktyki oraz w jaki sposób, mogą być przenoszone pomiędzy metropoliami – jak wykorzystywać usieciowienie i współpracę między metropoliami dla podnoszenia jakości życia ich mieszkańców.

Szczegółowe informacje o seminarium znajdą Państwo na stronie Tygodnia Miasta >>>
Zapraszamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebooku >>>.