Instytut Sztuk Plastycznych

Wystawa „Art after Coal. Rethinking Upper Silesian Industrial Heritage Through Art, Design and Architecture”

13.06.2022 - 14:07 aktualizacja 13.06.2022 - 14:08
Redakcja: Andrzej Szczurek
„Art after Coal. Rethinking Upper Silesian Industrial Heritage Through Art, Design and Architecture” to tytuł zajęć, które między 23 a 29 maja dr Agata Stronciwilk z Wydziału Humanistycznego UŚ prowadziła na Uniwersytecie Sofijskim im. św. Klemensa z Ochrydy w ramach projektu Transform4Europe.
Dr Stronciwilk przeprowadziła wykłady i warsztaty dla studentów i studentek tamtejszego Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji, a dotyczyły one zagadnień sztuki współczesnej oraz designu wobec przemian terenów poprzemysłowych na Górnym Śląsku.
Elementem projektu była współorganizowana z Wydziałem Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ wystawa społecznie i ekologicznie zaangażowanych plakatów „Art For Change. Social and Ecological Issues in Poster Art”, której kuratorem jest dr hab. Tomasz Kipka, prof. UŚ. Wystawa prezentuje prace pracowników oraz studentów i studentek WSiNoE UŚ. Wystawa była prezentowana w Galerii Alma Mater Uniwersytetu Sofijskiego im. św. Klemensa z Ochrydy od 27 maja do 9 czerwca.