Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Sztuk Plastycznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

dr hab. Łukasz Kliś, prof. UŚ

Urodzony w 1975 roku w Bielsku-Białej. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im Juliana Fałata w Bielsku-Białej (klasa wystawiennicza, matura z wyróżnieniem i dyplom w roku 1995). Absolwent Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, dyplom w 2000 roku.

W latach 2000 – 2006 pracował w agencjach reklamowych we Wrocławiu, na stanowisku grafika komputerowego, a później dyrektora artystycznego.

Od października 2002 roku zatrudniony w Katedrze Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W roku 2005 obronił doktorat w dyscyplinie sztuki piękne w Instytucie Sztuki. W roku 2013 obronił habilitację w dyscyplinie sztuki piękne w Instytucie Sztuki w Cieszynie.

Obecnie pełni funkcję dyrektora Instytutu Sztuk Plastycznych.

 

Prowadzi zajęcia z zakresu projektowania graficznego i grafiki wydawniczej oraz malarstwem

 

Czynnie zajmuje się projektowaniem graficznym (projekty z zakresu grafiki edytorskiej – jest autorem layoutu Gazety Uniwersyteckiej UŚ, plakatu, znaki graficzne). Stale współpracuje z Wydawnictwem Uniwersyteckim Uniwersytetu Śląskiego.

Współpracuje z Wydziałem Sztuki (Fakulta Umeni) Uniwersytetu Ostrawskiego – od 2006 roku. Współpraca obejmuje warsztaty dla studentów, wystawy studentów i wykładowców, wydawnictwa.

Stale współpracuje z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Interesuje się praktyką i teorią dizajnu, malarstwem, literaturą piękną, tzw. kulturą popularną.

Uważa, że o wiele lepiej jest siedzieć w kawiarni niż stać na czatach.

www.lukaszklis.eu

https://www.behance.net/Lukasz_Klis

Instagram "Kod QR"
Instagram „Kod QR”

return to top