Komunikat dla studentów UŚ przebywających poza granicami Polski

22.05.2020 - 14:21 aktualizacja 25.05.2020 - 09:38
Redakcja: AJS

Szanowni Studenci,
jeśli przebywacie Państwo obecnie poza granicami Polski, w kraju nienależącym do Unii Europejskiej, uprzejmie prosimy o pozostanie w miejscu pobytu. Nie wracajcie Państwo do Polski w celu uczestniczenia w zajęciach. Zajęcia dydaktyczne oraz sesję egzaminacyjną semestru letniego roku akademickiego 2019/2020 będziecie Państwo realizować wyłącznie w formie zdalnej (online). Prosimy również o niepodejmowanie samodzielnie decyzji o powrocie na studia – w przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z dziekanatem przed wyjazdem z kraju, w którym obecnie Państwo przebywacie.

Prosimy zwrócić uwagę, że akademiki są zamknięte dla osób przyjeżdżających do Polski z krajów nienależących do Unii Europejskiej (kwaterowanie jest wstrzymane). Osoby przyjeżdżające do Polski spoza Unii Europejskiej zobowiązane są odbyć 2-tygodniową kwarantannę. Nie ma możliwości, by odbyć ją w akademiku.

Najważniejsze informacje znajdziecie Państwo poniżej.

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE I SESJA EGZAMINACYJNA

• zajęcia, które są realizowane w trybie online, będą kontynuowane w tym samym trybie;
  • dziekani ustalą sposób, warunki i termin realizacji zajęć, które nie mogą być realizowane w trybie online (dotyczy to w  szczególności zajęć: laboratoryjnych, praktycznych, warsztatowych) – prosimy o kontakt z Dziekanatami w celu ustalenia zasad i możliwości uczestniczenia w nich;
  • rekomendowaną formą przeprowadzenia zaliczeń i egzaminów jest forma zdalna;
  • w przypadku, gdy nie będzie można uzyskać zaliczenia lub zdać egzaminu w formie zdalnej, istnieje możliwość skierowania wniosku do Dziekana o przyznanie wpisu warunkowego na kolejny semestr studiów;
  • prosimy o kontakt z wykładowcami i dziekanatami celem uzyskania wszelkich dodatkowych informacji w sprawie realizacji zajęć – prosimy o niepodejmowanie bez konsultacji z Uczelnią decyzji w sprawie powrotu na zajęcia w formie stacjonarnej;
  • organizacja roku akademickiego nie ulega zmianie:
  • egzaminacyjna sesja letnia: 8.06.2020-30.06.2020,
  • egzaminacyjna sesja poprawkowa semestru letniego: 1.09.2020-25.09.2020,
  • zaliczenia i egzaminy z zajęć, które nie mogły być prowadzone zdalnie, zostaną przeprowadzone po zakończeniu realizacji tych zajęć w terminach określonych przez dziekanów.

DOSTĘPNOŚĆ DOMÓW STUDENTA (AKADEMIKÓW)

• nie ma możliwości zakwaterowania w akademiku studentów przyjeżdżających do Polski z zagranicy, z krajów nienależących do Unii Europejskiej;
  • w akademiku nie ma możliwości odbycia dwutygodniowej kwarantanny, obowiązkowej po wjeździe do Polski;
  • studenci, którzy mieszkali w akademiku i wyjechali pozostawiając w nim rzeczy, proszeni są o kontakt z kierownikiem akademikaw celu ustalenia sposobu postępowania z ich własnością. Prosimy NIE PRZYJEŻDŻAĆ po pozostawione rzeczy bez wcześniejszego kontaktu z kierownikiem akademika.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji semestru letniego 2019/2020 zamieszczone zostały w zarządzeniu nr 71/2020 z dnia 19 maja 2020 Rektora UŚ w sprawie sposobu dalszej realizacji zajęć dydaktycznych oraz zasad przeprowadzania egzaminów i zaliczeń w sesji letniej egzaminacyjnej roku akademickiego 2019/2020.

Bieżące informacje o funkcjonowaniu Uczelni dostępne są na stronie: www.koronawirus.us.edu.pl.

Studenci podczas wykładu
fot. Sekcja Prawa UŚ

Informacja dostarczona przez Dział Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Śląskiego.