22.04.2021 - 12:28, aktualizacja 22.04.2021 - 12:40
Redakcja: ERC
Logo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Tytuł zadania: „Doposażenie Laboratorium Funkcjonalnej Różnorodności Biologicznej w sprzęt do monitoringu środowiska przyrodniczego i hodowli roślin

Wartość projektu: 26 375,19 zł

Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Katowicach: 13 187,59 zł

Okres realizacji: od 01.04.2019 r. do 31.10.2019 r.

W ramach zadania doposażone zostało Laboratorium Funkcjonalnej Różnorodności Biologicznej w specjalistyczny sprzęt w postaci drona do monitorowania środowiska oraz paneli oświetleniowych FITO 150 do hodowli roślin. Jest to niezwykle ważny krok, w zakresie działań badawczych, edukacyjnych i środowiskowych. Realizacja zadania umożliwiła wprowadzenie do oferty dydaktycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach nowoczesnej metody kształcenia w zakresie badań naukowych z użyciem specjalistycznego sprzętu, celem udoskonalenia warsztatu badawczego oraz rozwoju możliwości diagnozowania elementów środowiska naturalnego, a także dostosowania badań do europejskich/światowych standardów.