Konferencje z cyklu „Start innowacji”

17.08.2016 - 11:00 aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

Fundacja Rozwoju Nauki i Biznesu w obszarze Nauk Medycznych i Ścisłych wraz z Klastrem B+R&I organizują cykl pięciu konferencji, których celem jest przygotowanie środowiska akademickiego do współpracy z przedsiębiorstwami na rzecz wprowadzania i rozwijania innowacji. Konferencje odbędą się w pięciu miastach:

• 17 października 2016 r. we Wrocławiu,
  • 18 października w Katowicach,
  • 19 października w Kielcach,
  • 20 października w Warszawie,
  • 24 października w Poznaniu.

Prelekcje wygłoszą specjaliści posiadający doświadczenie m.in. w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, tworzenia innowacji, wprowadzania na rynek nowych rozwiązań.
Pierwsza część wykładów poświęcona będzie wprowadzeniu do tematu innowacyjności. Poruszone zostaną podstawowe informacje dotyczące kreowania innowacji, zarządzania własnością intelektualną, wprowadzania na rynek nowych rozwiązań oraz korzyści, jakie niesie za sobą współpraca środowiska akademickiego z sektorem przedsiębiorstw. Druga część wykładów będzie panelem przedsiębiorców w całości prowadzonym przez przedstawicieli firm, którzy posiadają doświadczenie w zakresie prac badawczo-rozwojowych oraz realizacji projektów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Chęć udziału w spotkaniu należy przesłać za pomocą formularza zgłoszeniowego (dostępnego na stronach: www.plusuj.pl i www.klasterbri.pl) oraz wysłać go na adres e-mail: konferencja@plusuj.pl. Limit miejsc jest ograniczony, o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Konferencje organizowane są w ramach realizacji zadania publicznego powierzonego i współfinansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach: www.plusuj.pl i www.klasterbri.pl.

logo MNiSW