List rektora – inauguracja roku akademickiego 2021/2022

Redakcja: AJS
Tagi: komunikaty

Wracamy!

Drodzy Uczeni, Nauczyciele, Pracownicy, Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego,

witam Was z wielką radością, wreszcie, w murach naszego uniwersytetu. Miesiące odosobnienia – oswajanego przez zdalne kształcenie – ugruntowały moje przekonanie, że uniwersytet może zrealizować swoją misję nauki i kształcenia tylko jako rzeczywista społeczność, która żyje, pracuje i rozmawia ze sobą. Ponawiane codziennie, we wspólnej pracy naukowej i pedagogicznej, uspołecznienie wiedzy nadaje jej sens, którego potwierdzeniem jest uznanie i szacunek dla uniwersytetu wyrażane publicznie również poza jego granicami.

Wracamy do uniwersytetu naznaczeni doświadczeniem pandemii, niespokojni o losy świata, tego mniejszego, polskiego, jak i tego większego – Ziemi. W obliczu tych trosk pamiętajmy, że dysponujemy jako wspólnota akademicka wyjątkowym dobrem, jakim jest instytucja i wspólnota rozumu. Siła Waszych dokonań naukowych i dydaktycznych oraz wartość codziennej pracy wszystkich członków naszej wspólnoty niech będzie dla nas oparciem, a dla naszych studentów potwierdzeniem, że studiowanie w Uniwersytecie Śląskim daje im pożytek, sens i nadzieję.

Życzę Wszystkim Państwu na nowy rok akademicki 2021/2022 zdrowia, sukcesów i zadowolenia z tego, że znów jesteśmy razem.

Zachęcam Państwa do obejrzenia transmisji uroczystości inauguracji roku akademickiego, rozpoczynającej się o godzinie 11:00 oraz do zapoznania się z publikacją inauguracyjną: https://us.edu.pl/wp-content/uploads/pliki/publikacja_inauguracyjna-2021.pdf.

Ryszard Koziołek
Rektor Uniwersytetu Śląskiego

Prof. Ryszard Koziołek, rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach / fot. Julia Agnieszka Szymala, Centrum Komunikacji Medialnej UŚ/Prof. Ryszard Koziołek, Rector of the University of Silesia in Katowice / Photo by Julia Agnieszka Szymala, Media Communication Centre of the University of Silesia

Prof. Ryszard Koziołek, rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach | fot. Julia Agnieszka Szymala, Centrum Komunikacji Medialnej UŚ