Międzynarodowa konferencja naukowo-techniczna „Rzeki europejskie – problemy i wyzwania”

25.03.2024 - 12:41, aktualizacja 19.04.2024 - 12:40
Redakcja: OO

22 marca 2024 roku odbyła się międzynarodowa konferencja naukowo-techniczna „Rzeki europejskie – problemy i wyzwania”, organizowana z okazji Światowego Dnia Wody.

Uczestnikami byli badacze i badaczki z różnych jednostek naukowych z kraju i zagranicy oraz przedstawiciele i przedstawicielki otoczenia społeczno-gospodarczego. Ośrodki zagraniczne reprezentowali m.in. partnerzy sojuszu Transform4Europe: Uniwersytet Witolda Wielkiego w Kownie (Litwa) oraz Uniwersytet w Trieście (Włochy). Integralną częścią konferencji była międzynarodowa studencka sesja posterowa oraz spotkanie z młodzieżą szkół średnich.

Konferencja została zrealizowana w ramach projektu „Stronger Together – partnerstwa strategiczne Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w sieci Transform4Europe”. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu Partnerstwa Strategiczne.

Logo Narodowej Agencji wymiany Akademickiej