Odsłonięcie portretu dziewiątego rektora Uniwersytetu Śląskiego

16.09.2020 - 15:59, aktualizacja 17.09.2020 - 10:24
Redakcja: MJ

Pierwsze posiedzenie Senatu Uniwersytetu Śląskiego w nowej kadencji 2020–2024 odbyło się 14 września 2020 roku i było okazją do złożenia podziękowań oraz uroczystego odsłonięcia obrazu dziewiątego rektora Uniwersytetu Śląskiego.

Zgodnie z tradycją akademicką portret jest formą uhonorowania rektora, który zakończył swoją kadencję. Obecnie w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie uczelni znajdują się portrety przedstawiające dotychczasowych rektorów UŚ oraz patrona auli prof. Kazimierza Lepszego. Teraz dołączy do nich obraz przedstawiający prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka – rektora Uniwersytetu Śląskiego w latach 2016–2020.

Uroczystego odsłonięcia portretu dokonali rektor prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Uroczyste odsłonięcie portretu prof. Andrzeja Kowalczyka Uroczyste odsłonięcie portretu prof. Andrzeja Kowalczyka – rektora Uniwersytetu Śląskiego w latach 2016–2020