Odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Krzysztofa Uniłowskiego

13.12.2021 - 14:39, aktualizacja 13.12.2021 - 15:06
Redakcja: OO

6 grudnia 2021 roku przy wejściu głównym Biblioteki Śląskiej odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej prof. Krzysztofa Uniłowskiego – wykładowcy akademickiego, literaturoznawcy, krytyka literackiego, współzałożyciela i wieloletniego redaktora kwartalnika literackiego „FA-art”, pracownika Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prodziekana ds. kształcenia i studentów Wydziału Humanistycznego.

Po odsłonięciu tablicy odbyła się dyskusja dotycząca krytycznoliterackiego i teoretycznego pisarstwa zmarłego prof. Krzysztofa Uniłowskiego. Wzięli w niej udział: rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek, prof. dr hab. Joanna Orska z Uniwersytetu Wrocławskiego i dr hab. Michał Kłosiński, prof. UŚ z Instytutu Literaturoznawstwa UŚ. Rozmowę moderowała dr Joanna Soćko.