Wizyta przedstawicieli uczelni ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich

14.05.2024 - 11:50, aktualizacja 14.05.2024 - 15:06
Redakcja: JW

9 maja 2024 roku w Uniwersytecie Śląskim gościła delegacja przedstawicieli dwóch szkół wyższych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. United Arab Emirates University reprezentowali wicekanclerz prof. Ghaleb Ali Alhadrami Albreiki i dyrektor Center for Continuing Education dr Eissa Al Rumaithi, natomiast Khalifa University – prorektor prof. dr Ebrahim Alhajri.

W trakcie spotkania z rektorem UŚ prof. dr. hab. Ryszardem Koziołkiem, prorektorem ds. współpracy krajowej i międzynarodowej prof. dr. hab. Tomaszem Pietrzykowskim oraz przedstawicielkami Biura Rozwoju Współpracy Międzynarodowej UŚ goście mieli okazję zapoznać się ze specyfiką Uniwersytetu Śląskiego jako wiodącej uczelni w regionie. Rozmawiano także na temat kierunków ewentualnej współpracy i wynikających z niej potencjalnych korzyści. Z obu stron padły deklaracje gotowości do nawiązania szeroko rozumianej współpracy.

Z inicjatywą organizacji spotkania wystąpił do UŚ Ambasador RP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dr Jakub Sławek, a odbyło się ono przy wsparciu Wydziału Współpracy Zagranicznej Funduszu Górnośląskiego S.A. oraz Śląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Osoby zainteresowane nawiązaniem relacji naukowo-badawczych i/lub dydaktycznych czy też realizacją wspólnych projektów z uczelniami Zjednoczonych Emiratów Arabskich proszone są o kontakt z Biurem Rozwoju Współpracy Międzynarodowej UŚ: brwm@us.edu.pl.