Wykład dr Doroty Prysak w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

29.01.2024 - 12:01, aktualizacja 07.02.2024 - 13:40
Redakcja: AJS

Miasto-Region-Akademia to jedno z pasm programowych Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. W cykl wpisują się m.in. wydarzenia popularnonaukowe, konferencje naukowe, kongresy czy inicjatywy muzyczne, kulturalne i społeczne.

Jednym z przedsięwzięć zorganizowanych w ramach tego pasma był wykład dr Doroty Prysak z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ. Prelekcja pt. „Czy można zarazić się depresją?” odbyła się 25 stycznia 2024 roku w Teatrze Korez. W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkół średnich oraz osoby zainteresowane tematyką. Uczestnicy mogli dowiedzieć się: jakie czynniki powodują depresję, kogo dotyka ta choroba i dlaczego, a także na czym polega jej leczenie. Wykład jest częścią projektu „Nauka jest wszędzie!”.