Nagroda główna dla Michała Mieszczyka na 13. Hommage à Kieślowski 2024 w Sokołowsku

28.08.2024 - 08:30 aktualizacja 29.08.2024 - 14:37
Redakcja: K.S

„Pierwszy taniec w chmurach” reżyserii Michała Mieszczyka – absolwenta reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zdobył główną nagrodę na 13. Hommage à Kieślowski 2024 w Sokołowsku.

W tegorocznej edycji przyznano dwie równorzędne nagrody główne dla filmów fabularnych. Ten film został nagrodzony obok krótkiego metrażu pt. „Przez ciebie, po tobie” w reżyserii Jędrzeja Górskiego z Warszawskiej Szkoły Filmowej.

„Pierwszy taniec w chmurach” opowiada o tym, jak główny bohater – Patryk próbuje poukładać sobie życie z Mają i stać się ojcem dla jej dwuletniego syna Matiego. Aby zdobyć pieniądze na ślub, decyduje się na współudział w przemycie narkotyków. Niespodziewanie do kraju wraca biologiczny ojciec Matiego, który reprezentuje wszystko, czego brakuje Patrykowi: stabilność, bezpieczeństwo i dostatek. Marzenia Patryka zderzają się z bezwzględną rzeczywistością.

grono finalistów stoi na scenie z nagrodami