Nawiązanie współpracy UŚ z gminą Pszczyna i Szkołą Podstawową nr 1 im. Książąt Pszczyńskich

24.11.2021 - 11:54 aktualizacja 26.11.2021 - 11:26
Redakcja: RJ
Tagi: współpraca

Uniwersytet Śląski w Katowicach nawiązał współpracę dydaktyczno-naukową z gminą Pszczyna oraz Szkołą Podstawową nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie. Porozumienie zostało podpisane 23 listopada 2021 roku. Dokument sygnowali prorektor ds. kształcenia i studentów dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ, zastępca burmistrza Pszczyny Barbara Sopot-Zembok oraz dyrektor szkoły Witold Wiktorczyk.

Współpraca dotyczyć będzie m.in. wsparcia szkoły w prowadzeniu zajęć i podnoszeniu kwalifikacji zawodowych kadry nauczycielskiej. Ważnym punktem umowy jest również wspieranie i motywowanie przez gminę najzdolniejszych uczniów poprzez wzbogacenie oferty dydaktycznej o zajęcia umożliwiające kompleksowe przygotowanie ich do studiów uniwersyteckich zgodnych z ich indywidualnymi zainteresowaniami. Dodatkowo szkoła umożliwi studentom UŚ odbywanie praktyk pedagogicznych, a także prowadzenie badań wśród nauczycieli i uczniów oraz ich rodziców.

Trzy osoby z podpisanymi umowami Fot. materiał Urzędu Miejskiego w Pszczynie