Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

[PODCAST] Góry mają wiele twarzy i cały czas zaskakują

13.02.2024 - 12:02 aktualizacja 14.02.2024 - 14:16
Redakcja: wc-a
Tagi: 50 tygodni w Mieście Nauki

W ramach 50 Tygodni w Mieście Nauki publikujemy podcasty, w których rozmówcy pochylają się nad wybranymi zagadnieniami, wokół których koncentrują się poszczególne tygodnie.

Za nami już szósty z 50 Tygodni w Mieście Nauki – Tydzień Gór. Przez siedem dni uczestnicy mogli wziąć udział w pokazach, spotkaniach z himalaistami, a także dowiedzieć się sporo nt. bezpieczeństwa w górach czy uczestniczyć w górskiej wyprawie!

O tym, co działo się podczas Tygodnia Gór opowiedział w podcaście jego kurator prof. dr hab. Zbigniew Waśkiewicz z Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Badacz wspomniał też o projektach realizowanych przez naukowców ze Śląska a dotyczących m.in. aktywności górskich oraz tego, jak przebywanie w górach wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Z gościem rozmawiała red. Katarzyna Siwczyk.

Tydzień Gór odbywał się w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Na stronie poświęconej wydarzeniu możecie zobaczyć, jak bawili się uczestnicy oraz w jakich aktywnościach mogli wziąć udział.

Grafika Tygodnia Gór (informacje w tekście)

return to top