Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

[PODCAST] Tydzień Rysunku: rysunek jest wielowymiarowym medium

02.02.2024 - 10:16 aktualizacja 05.02.2024 - 09:20
Redakcja: wcyg
Tagi: 50 tygodni w Mieście Nauki

W ramach 50 Tygodni w Mieście Nauki publikujemy podcasty, w których rozmówcy pochylają się nad wybranymi zagadnieniami, wokół których koncentrują się poszczególne tygodnie. Tym razem zaproszono ekspertów z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach: rektora prof. dr. hab. Grzegorza Hańderka – jeden z kuratorów Tygodnia Rysunku oraz prof. dr hab. Jolantę Jastrząb. Podcast prowadził Radosław Aksamit.

Specjaliści opowiedzieli o zagadnieniach artystycznych, które poruszone zostały podczas Tygodnia Rysunku. Organizatorzy chcieli spojrzeć na rysunek z różnych perspektyw, z kolei uczestnikom stworzono okazję do zanurzenia się w atmosferę twórczej ekspresji – sami mogli odkryć, dlaczego rysunek jest nie tylko formą sztuki, ale może również pełnić funkcję terapeutyczną.

Tydzień Rysunku był trzecim z Tygodni w Mieście Nauki odbywających się w ramach Europejskiego Miasta Nauki 2024. Na stronie poświęconej wydarzeniu możecie zobaczyć, jak bawili się uczestnicy oraz w jakich aktywnościach mogli wziąć udział.

Grafika Tygodnia rysunku (informacje w tekście)

return to top