Poparcie stanowiska JM Rektora przez Radę Uniwersytetu Śląskiego

06.11.2020 - 17:35 aktualizacja 10.11.2020 - 12:18
Redakcja: OO

Rada Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zdecydowanie popiera stanowisko JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka wyrażone w liście adresowanym do Wspólnoty Uniwersytetu 26 października 2020 roku, odnoszące się do sytuacji pandemii, a także licznych protestów społecznych, które są konsekwencją decyzji podjętej przez Trybunał Konstytucyjny. Członkowie Rady podzielają stanowisko JM Rektora, zgodnie z którym w obliczu narastającego konfliktu społecznego Uniwersytet powinien być wzorem dla debaty publicznej i wyrażają ponadto przekonanie, że studenci, to najmłodsze i najbardziej obiecujące pokolenie społeczności akademickiej, będą nadal w sposób nieskrępowany i nieograniczony mogli rozwijać swoją wiedzę i dbać o najważniejsze humanistyczne wartości.

Rada Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Decyzja Rady została podjęta na posiedzeniu 3 listopada 2020 roku.

kartka papieru i wieczne pióro