Posiedzenia prezydium i zgromadzenia plenarnego KRASP w Białowieży

02.12.2019 - 12:10 aktualizacja 05.12.2019 - 12:13
Redakcja: AJS, Sekcja Prasowa
Tagi: kRASP

System szkolnictwa wyższego i nauki oraz zagadnienia związane z działalnością polskich uczelni to główne tematy obrad prezydium oraz zgromadzenia plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Wydarzenie, w których ze strony Uniwersytetu Śląskiego udział wezmą prorektor prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz prof. dr hab. Wiesław Banyś – rektor uczelni w latach 2008–2016 i honorowy przewodniczący KRASP, odbędzie się 5 i 6 grudnia 2019 roku w Białowieży.

Posiedzenia będą okazją do omówienia istotnych kwestii związanych z polską nauką oraz szkolnictwem. W programie przewidziano prezentację wyników prac komisji KRASP do spraw strategicznych problemów szkolnictwa wyższego, a także wystąpienie Wojciecha Maksymowicza – sekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Obrady poprowadzi prof. dr hab. inż. Jan Szmidt –  rektor Politechniki Warszawskiej i przewodniczący KRASP, a gospodarzem spotkania rektorów polskich uczelni będzie Politechnika Białostocka, obchodząca w tym roku jubileusz 70-lecia działalności.

return to top