Prof. Adam Dziadek nominowany do Nagrody im. Jana Długosza

22.09.2016 - 17:01 aktualizacja 22.09.2016 - 17:01
Redakcja: admin

Za książkę „Aleksander Wat. Notatniki” dr hab. prof. UKSW Jan Zieliński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz prof. zw. dr hab. Adam Dziadek – badacz literatury, zajmujący się historią literatury XX wieku, teorią literatury i komparatystyką, tłumacz (m.in. prac Rolanda Barthesa, Jacquesa Derridy, Jean-Luca Nancy, Marca Augé, André Malraux, Clifforda Geertza), od 2016 roku prodziekan ds. rozwoju naukowego Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego – zostali nominowani do Nagrody im. Jana Długosza.

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza jest wydarzeniem, które od 1998 roku towarzyszy Targom Książki w Krakowie. Jego ideą jest wyróżnianie książki cechującej się wybitnymi wartościami poznawczo-naukowymi z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki. Nagroda nie tylko popularyzuje dzieła wnoszące istotny wkład w rozwój nauki i kultury, ale także ma przyczyniać się do wzrostu czytelnictwa w Polsce. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 24 października 2016 roku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Targów Książki.