Prof. Robert Hasterok członkiem Rady NCN

21.09.2020 - 13:35 aktualizacja 12.04.2022 - 12:02
Redakcja: OO
Tagi: badania naukowe

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek powołał dwunastu nowych członków Rady Narodowego Centrum Nauki. Jednym z nich został prof. dr hab. Robert Hasterok z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Celem Rady NCN, składającej się z dwudziestu czterech naukowców reprezentujących różne dyscypliny naukowe, jest m.in. określanie priorytetowych obszarów badań podstawowych i warunków przeprowadzania konkursów na projekty badawcze, ustalanie wysokości środków na nie przeznaczonych, jak również wybór ekspertów dokonujących oceny wniosków składanych w konkursach.

W Radzie zasiada także prof. dr hab. Jerzy Łuczka z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ.

Kadencja nowych członków rozpocznie się 15 grudnia 2020 roku i potrwa cztery lata.

Stos dokumentów