Projekt pn. „Uniwersytecki program tutoringowy dla Mickiewicza”

27.04.2018 - 11:57 aktualizacja 27.04.2018 - 11:57
Redakcja: admin

„Uniwersytecki program tutoringowy dla Mickiewicza” to pilotażowy, bezpłatny projekt edukacyjny Uniwersytetu Śląskiego adresowany do najlepszych uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach, które w roku 2018 uplasowało się w pierwszej trójce najlepszych liceów ogólnokształcących w województwie śląskim według rankingu portalu edukacyjnego „Perspektywy”.

Program poszerza zakres współpracy między uczelnią a liceum, której celem jest zapewnienie uczniom wyższej jakości kształcenia i umożliwienie im pełniejszego rozwoju, a także pogłębianie wiedzy oraz zainteresowań.

Program służący wspieraniu talentów uczniów zakładać będzie współpracę z wyróżniającymi się licealistami oraz kształcącymi ich pedagogami na płaszczyźnie naukowej, artystycznej oraz społecznej. Formą realizacji projektu będzie tutoring, czyli indywidualne spotkania tutora z podopiecznym. Jest to szczególnie skuteczna metoda w procesie rozwijania potencjału uczniów oraz motywowania ich do dalszej samodzielnej pracy. W ramach programu realizowanego do czerwca 2018 roku licealiści będą mogli uczestniczyć ponadto w zajęciach wraz ze studentami oraz seminariach przedmiotowych prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Śląskiego.