Rusza Agencja Informacji Naukowej – nowy serwis informacyjny UŚ

17.02.2023 - 12:40 aktualizacja 21.02.2023 - 10:37
Redakcja: PK

W poniedziałek 20 lutego 2023 roku rozpoczyna swoje funkcjonowanie nowy serwis informacyjny Uniwersytetu Śląskiego – Agencja Informacji Naukowej (AIN). Będzie ona pomagać dziennikarzom w wyszukiwaniu interesujących tematów oraz promować dorobek naukowców i naukowczyń naszej uczelni.

W założeniu serwis ma agregować treści popularnonaukowe o badaniach prowadzonych przez naszych naukowców, a ze zgromadzonych materiałów (tekstowych, zdjęciowych, wideo, audio) będą mogli skorzystać dziennikarze mediów lokalnych czy regionalnych i – mamy nadzieję – również ogólnopolskich. W AIN znajdą się także komentarze specjalistów do bieżących wydarzeń i lekkie materiały odnoszące się do obchodzonych dni czy świąt.

W serwisie będą publikowane zarówno treści „gotowe do wykorzystania”, czyli krótkie informacje dźwiękowe możliwe do wykorzystania w rozgłośniach radiowych (tzw. setki), jak i dłuższe formy: np. artykuły czy podcasty, które będą punktem wyjściowym, inspiracją dla dziennikarzy i blogerów naukowych.

Pełny dostęp do zasobów serwisu jego użytkownicy uzyskają dopiero po uprzednim zarejestrowaniu.

Agencja Informacji Naukowej UŚ będzie funkcjonować od poniedziałku 20 lutego pod adresem: ain.us.edu.pl.

Grafika przedstawiająca ikony kartki, obrazu, przycisku play oraz nuty muzycznej