Przedłużenie rekrutacji do międzynarodowego konkursu EU TalentOn!

29.04.2024 - 10:02 aktualizacja 14.05.2024 - 10:02
Redakcja: wc-a

TalentON to konkurs dla młodych, ambitnych naukowców, którzy chcą kształtować przyszłość i wpływać na to, co nas otacza. Podczas kilkudniowego hackatonu, który odbędzie się od 9 do 14 września 2024 roku w Katowicach – Europejskim Mieście Nauki, wraz z ambitnymi młodymi naukowcami z całej Europy opracujesz innowacyjne rozwiązanie, które może polepszyć jakość naszego życia. Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę pieniężną!

Zadaniem każdego zespołu będzie przygotowanie możliwie najlepszego naukowo rozwiązania problemu z obszaru jednej z pięciu misji Unii Europejskiej, ujętej w świetle programu Horyzont Europa:

1. Adaptacja do zmian klimatu;
  2. Rak;
  3. Zdrowe oceany, morza, wody przybrzeżne i śródlądowe;
  4. Neutralne klimatycznie i inteligentne miasta;
  5. Zdrowa gleba i żywność.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej wydarzenia.

Zgłoś się już dziś i zmieniaj świat! Rekrutacja została przedłużona do 20 maja.

Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024 organizują Konsorcjum Akademickie – Katowice Miasto Nauki, w skład którego wchodzą: Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider); Miasto Katowice, Województwo Śląskie oraz Metropolia Górnośląsko-Zagłębiowska.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA). Unia Europejska ani REA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Zgłoś się do EU TalentOn