Transmisja z uroczystości pogrzebowej śp. prof. Andrzeja Norasa

07.12.2020 - 14:11 aktualizacja 09.12.2020 - 08:17
Redakcja: AJS
Tagi: odeszli od nas

Informujemy, że uroczystości pogrzebowe śp. prof. Andrzeja Norasa – prorektora Uniwersytetu Śląskiego w latach 2016–2020 odbędą się w środę 9 grudnia 2020 roku o godz. 11.00 w kościele pw. bł. Karoliny Kózkówny w Tychach. Złożenie prochów będzie miało miejsce na cmentarzu Żwakowskim (ul. Żorska 43, 43-100 Tychy).

W związku z ograniczeniami i reżimem sanitarnym Uniwersytet Śląski podjął decyzję, by ograniczyć do minimum skład oficjalnej delegacji, pozostawiając do decyzji członków wspólnoty formę uczestnictwa w uroczystościach pogrzebowych. Władze rektorskie zwracają się z prośbą do przedstawicieli społeczności uczelni o namysł i kierowanie się dobrem oraz troską o zdrowie własne i innych, z szacunkiem przyjmując indywidualne decyzje o uczestnictwie w pogrzebie.

W murach kościoła może przebywać, poza rodziną oraz przedstawicielami oficjalnej delegacji z UŚ, 40 osób. Na zewnątrz będą przygotowane dodatkowe miejsca siedzące – ławki i krzesła. Parafia zapewnia nagłośnienie na zewnątrz budynku kościoła.

Ostatnie pożegnanie będzie także transmitowane na kanale: https://www.youtube.com/c/TVKarolina. Bezpośredni link do transmisji: youtu.be/IpXx8i1CPOY

Decyzją prorektor ds. kształcenia i studentów dr Katarzyny Tryndy, prof. UŚ w środę 9 grudnia 2020 roku od godz. 11.00 do 13.00 ustala się godziny rektorskie.

Wszelkie dodatkowe informacje będą na bieżąco aktualizowane.

Znicz