Warsztaty teatralne z pedagogiki teatru

03.11.2016 - 16:19 aktualizacja 03.11.2016 - 16:19
Redakcja: admin

W ramach przedsięwzięć organizowanych przez Studenckie Artystyczno-Naukowe Koło Animatorów Kultury, działające na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ, 28 i 29 października 2016 roku odbyło się weekendowe spotkanie szkoleniowe połączone z warsztatami teatralnymi. W spotkaniu uczestniczyli studenci kierunku animacja, podyplomowych studiów z arteterapii oraz czynni zawodowo animatorzy i nauczyciele, z którymi studenckie koło naukowe współpracuje.

Warsztaty poprowadziły Maria Babicka oraz Joanna Krukowska (absolwentka WEiNoE) – członkinie Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, pracujące w Dziale Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Spotkanie składało się z dwóch części: prezentacji „Teatroteki Szkolnej” – portalu zachęcającego animatorów i nauczycieli do wykorzystywania metod pedagogiczno-teatralnych oraz warsztatów teatralnych „Jak wykorzystać wybrane metody pedagogiczno-teatralne w praktyce?”.

Dla studentów kierunku animacja społeczno-kulturalna z edukacją kulturalną warsztaty były również okazją do spotkania i rozmowy z absolwentką tego kierunku, realizującą się zawodowo w obszarze pedagogiki teatru.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: weinoe.us.edu.pl

Fot. Jolanta Gisman-Stoch