Wizyta delegacji z Chin na Uniwersytecie Śląskim

10.05.2017 - 14:41 aktualizacja 10.05.2017 - 14:41
Redakcja: admin

W czwartek 11 maja 2017 roku na  Uniwersytecie  Śląskim gościć będzie delegacja z północnej prowincji Liaoning Chińskiej Republiki Ludowej, w skład której wchodzą: Zhao Guohong – wiceprzewodnicząca Stałego Komitetu Kongresu Ludowego Prowincji Liaoning, Chang Hai – dyrektor generalny Komitetu ds. Chińskich i Zagranicznych Kongresu Ludowego Prowincji Liaoning, Wang Xiaojiang – zastępca dyrektora Komisji Rozwoju Turystyki Prowincji Liaoning, Song Qi – dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Prowincji Liaoning, Yuan Mude – zastępca dyrektora Departamentu Handlu Prowincji Liaoning, Yu Han – główny specjalista Komitetu ds. Edukacji, Nauki i Kultury Kongresu Ludowego Prowincji Liaoning.

W spotkaniu, które otworzy prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski, udział wezmą: prof. dr hab. Jolanta Tambor – pełnomocnik rektora ds. studentów zagranicznych, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej, dr Agnieszka Tambor – koordynator ds. Klasy Konfucjańskiej, mgr Aneta Pająk – dyrektor administracyjny Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej, mgr Katarzyna Bańka – lektor języka chińskiego, asystent w Zakładzie Psycholingwistyki Stosowanej Wydziału Filologicznego, dr Marcin Zabawa z Zakładu Badań Kontrastywnych Wydziału Filologicznego, mgr Joanna Laskowska – kierownik Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych.

Wydarzenie stanie się okazją do zaprezentowania Uniwersytetu Śląskiego ze szczególnym uwzględnieniem nauczania języka i kultury chińskiej (na filologii angielskiej i międzynarodowych studiach polskich) oraz projektów realizowanych w ramach współpracy międzynarodowej: przybliżenia działalności Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej, omówienia dotychczasowej współpracy z Northeastern University w Shenyang, w tym prowadzącego lektorat języka polskiego Centrum Studiów Polskich, a także inicjatyw podjętych w ostatnim czasie –  Klasy Konfucjańskiej oraz polsko-chińskiego konsorcjum uczelni, w skład którego wchodzą 23 uczelnie z Polski oraz Chin, w tym Uniwersytet Śląski. Celem spotkania jest zintensyfikowanie współpracy z prowincją Liaoning i rozmowy na temat podejmowania wspólnych przedsięwzięć promocyjnych i kulturalnych.