Wizyta reprezentacji Uniwersytetu Śląskiego na hiszpańskiej uczelni

30.09.2021 - 08:43 aktualizacja 19.04.2022 - 10:59
Redakcja: OO
Tagi: współpraca międzynarodowa

Na Uniwersytecie Kastylli La Manchy (UCLM) w Toledo trwa wizyta reprezentacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, której przewodniczy prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski. W wizycie uczestniczy także dr hab. Małgorzata Myśliwiec, prof. UŚ – pełnomocnik dziekana Wydziału Nauk Społecznych UŚ ds. współpracy międzynarodowej. Natomiast ze strony hiszpańskiej uczelni w spotkaniu biorą udział: prorektor UCLM ds. współpracy międzynarodowej prof. Raúl Martín Martín oraz dyrektor ds. współpracy UCLM z państwami europejskimi prof. Sonia Merino Guijarro.

Tematem przewodnim prowadzonych rozmów są obszary możliwej współpracy bilateralnej. Obie strony wyraziły szczególne zainteresowanie współpracą w zakresie informatyki, nauk o zarządzaniu, nauk historycznych i lingwistyki. Prorektorzy zwrócili także uwagę na duże możliwości w zakresie kooperacji szkół doktorskich.